Reference

Vzdělávací mobilní aplikace Glitr přinesla do naší školy nový vítr v oblasti digitalizace. Učení, hraní i vytváření vlastních vzdělávacích her si učitelé i žáci velmi oblíbili. Aplikace zároveň propojuje naši školu s rodiči žáků, kteří se rádi zapojují do hraní rodinných vzdělávacích únikových her, a to jako ředitelka školy oceňuji nejvíce.

Ing. Petra Ratajová, ředitelka ZŠ a MŠ Sedlec-Prčice

Aplikace Glitr je výborný nástroj, pokud máte rádi školu hrou. Je atraktivní pro žáky - hrají na chytrých telefonech či tabletech, uživatelsky velmi příjemná pro hráče i tvůrce her, a navíc spojuje zábavu s učením. Hry mohou mít různou náročnost, mohou děti rozhýbat a zvednout ze židlí... Ideální doplněk do hodin kteréhokoliv předmětu, pro projektové dny nebo třeba jako odměna na konec školního roku.

Mgr. Jana Svobodová, paní učietelka ZŠ Olomouc Heyrovského

V průběhu tvorby hry jsme byli příjemně překvapeni spolehlivostí a kreativitou dodavatelského týmu společnosti a schopností zapracovat naše myšlenky, s kterými jsme do projektu vstupovali. Hru jsme nakonec slavnostně spouštěli v červnu 2021 a i mezi přizvanými hosty ze stran zastupitelů kraje, jeho vzdělávacích organizací a okolních základních škol sklidila výbornou odezvu.

Žáci i pedagogové se brzy naučili intuitivní aplikaci využívat a zpětná vazba od žáků, kteří si hru zahráli, byla velmi pozitivní. Žáci si v průběhu hraní hry intenzivněji uvědomovali potřebu týmové spolupráce při řešení úkolů. Jejich výsledky nám současně poskytly impuls k sestavování heterogenních týmů pro efektivnější využití této vzdělávací metody.

I po spuštění hry zůstáváme se společností nadále propojeni, neboť po výborných zkušenostech s tímto projektem na něj chceme navázat s další spoluprací v oblasti tvorby algoritmizovaných postupů her, výuce IT apod.

Za Základní a Mateřskou školu Ždírec nad Doubravou ředitel Mgr. Ota Benc

Vyzkoušej si mě

Vyzkoušejte si volně dostupné materiály v mobilní aplikaci Glitr. Aplikaci lze stáhnout do mobilního telefonu i tabletu, v těchto zařízeních se veškerý obsah spouští. Jednoduchý editor pro tvorbu a úpravy funguje i v klasické počítačové verzi.